logo
menu
isp

Kolejny projekt nowelizacji ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej

30 stycznia 2108 roku do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej złożony przez grupę posłów Platformy Obywatelskiej. Projekt proponuje jedną, ale istotną zmianę, zgodnie z którą z nieodpłatnej pomocy prawnej będzie mogła korzystać każda osoba fizyczna, bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Jest to zgodne z postulatami wielu ekspertów oraz organizacji zaangażowanych w działania związane z nieodpłatną pomocą prawną, w tym Instytutu Spraw Publicznych. Projekt skierowano do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Warto także przypomnieć, że jest to już drugi w tej kadencji Sejmu projekt nowelizacji tej ustawy. W sierpniu 2017 roku do sejmu wpłynął prezydencki projekt nowelizacji ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, o którym pisaliśmy więcej w aktualnościach: http://www.isp.org.pl/aktualnosci,1,1657.html
Projekt Prezydenta RP trafił w październiku 2017 roku do Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, które powołały specjalną podkomisję do jego rozpatrzenia.

Tomasz Schimanek
 

Polecane publikacje

zobacz publikacje tr